Jaki rodzaj płytek najlepiej sprawdzi się na tarasie? Choć obecnie możemy korzystać z przynajmniej kilku interesujących opcji, trudno nie dostrzec tego, że to właśnie gres jest tą, która budzi największe uznanie. Warto więc zadać sobie pytanie o to, co sprawia, że płytki gresowe wybierane są tak chętnie.

Po pierwsze – wytrzymałość

Osoby stawiające na płytki gresowe na taras zwracają uwagę przede wszystkim na to, że kafelki te radzą sobie doskonale z różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Nie są im straszne nie tylko przypadkowe uderzenia, ale również zarysowania, które pojawiają się dość często, jeśli na tarasie goszczą meble. Nie trzeba też martwić się, że zaszkodzą im zmiany temperatur i czynniki atmosferyczne.

Po drugie – łatwe utrzymanie w czystości

Decydując się na płytki gresowe nie trzeba obawiać się również tego, że dbanie o nie okaże się ogromnym wyzwaniem. W przeciwieństwie do wielu innych, nie trzeba martwić się ani o konieczność ich lakierowania, ani cyklinowania. Problematyczne nie jest też usuwanie z nich typowych dla płytek zabrudzeń.

Kategorie: blog